Andílkovský Den mateřského jazyka

Dnešní den, pátek 21. února, slaví nejenom Lenky a Eleonory, ale na celém světě se slaví Den mateřského jazyka. Naši prvňáčci a jejich andílci si tento den nenechali ujít. Přišli do školy ve svých oranžových a zelených tričkách, ale to ještě netušili, jaký príma den je čeká.

Den otevřených dveří v malé škole v Zákostelí

Krásné páteční odpoledne jsme prožili v pátek 13. prosince 2019. Vůbec to nebyl smolný pátek třináctého. Ba naopak.

Od rána naše škola voněla vanilkou, pečeným cukrovím a dobrotami, které děti a jejich rodiče přinášeli. Byl Den otevřených dveří.

Umíme si čistit zuby?

Dne 7. 11. 2019 si všichni žáci z malé školy v Senici na Hané mohli vyzkoušet svoje praktické dovednosti při správném čištění zubů. Využili jsme nabídky studentek zubního lékařství.

Podzimní výtvarničení v 1. třídě

Dobrý den, milí čtenáři.

Dovolte mi pár slov o našich prvňáčcích. V září jsme jich přivítali ve vyzdobené třídě v Zákostelí 27. U většiny bylo vidět v očkách napětí a očekávání, jaká ta škola asi bude. Dnes to již určitě ví.

Den stromů očima 1. a 4. třídy

Krásnou písničkou s názvem Stromy od pánů Svěráka a Uhlíře začali svůj stromový den žáci 1 a 4. třídy.  Sešli se v pátek 18. října, aby oslavili Den stromů a aby si uvědomili důležitost těchto oslavenců. Během dopoledne vznikly krásné vizitky stromů.

Prvňáčci a pátek třináctého

Jestli podle nadpisu očekáváte smolný den, tak vás musíme ujistit, že ba naopak, dnešní den byl príma. Sice jsme museli brzy vstávat, protože vláček do Litovle čekal, ale náš první školní výlet se vydařil. Začali jsme na dopravním hřišti.

Celoroční projekt Příroda a my

Celoroční projekt žáků 1. stupně senické školy je zahájen. Stalo se tak ve čtvrtek 5. září 2019. Od rána se scházeli do školy kluci a holky v krásných barevných třídních tričkách – zeleném, žlutém, tyrkysovém a oranžovém.