Aktivity

Prvňáčci na dopravním hřišti

Čtvrteční dopoledne dne 23. 9. 2021 prožili prvňáčci v Litovli na dopravním hřišti. Šlo o první větší třídní výlet. Natěšení, vybavení helmami, dobrými svačinkami a očekáváním, co je bude čekat, nasedli do vláčku. Cesta do Litovle  utekla velmi rychle. Počasí nám přálo, kamarádi andílci nám dělali milou společnost. Na dopravním hřišti jsme se po rozdělení do dvou skupin, na cyklisty a chodce, nejprve seznámili se značkami a nejdůležitějšími pravidly pro bezpečnou jízdu. Největší problém bylo pro některé udržet se ve svém jízdním pruhu a pamatovat si, která ta ruka je pravá. Tady nás čeká ještě mnoho práce. Zbrklí cyklisté i chodci, kteří se tu a tam objevili,  byli upozorněni a zastaveni. Bezpečnost je přece důležitá.

Sluníčkem prohřátý den se ale celkově vydařil, dětem se líbil a všichni slíbili, že se budou snažit si co nejvíce pamatovat a dodržovat pravidla silničního provozu. Po legráckách a zábavě na dětském hřišti jsme se opět vláčkem přemístili zpět do Senice, kde na nás čekal zasloužený oběd ve školní jídelně. Velké poděkování patří paní učitelce Miroslavě Grulichové z DDM Litovel, která se nás v Litovli ujala a dělala dětem trpělivou průvodkyni.

Skip to content