Prohlášení o přístupnosti

1. Základní informace

Webové stránky Základní školy Senice na Hané, okres Olomouc, příspěvková organizace přinášejí informace ohledně školního dění učitelům, zaměstnancům školy, žákům a jejich rodičům i občanům obce. Při jejich tvorbě se snažíme o maximální přístupnost obsahu.

Základní škola Senice na Hané, okres Olomouc, příspěvková organizace, se zavazuje k zpřístupnění svých internetových stránek v souladu se zákonem č. 99/2019 Sb., o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací a o změně zákona č. 365/2000 Sb., o informačních systémech veřejné správy a o změně některých dalších zákonů, ve znění pozdějších předpisů, který provádí Směrnici Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/2102 ze dne 26. října 2016 o přístupnosti webových stránek a mobilních aplikací.

Výjimku tvoří PDF dokumenty a popisy obrázků, u kterých nelze vyloučit, že některé z nich nesplňují podmínky pro strojové čtení. V případě nalezení problematického obsahu, prosíme, využijte kontakt na správce webu

Prohlášení přístupnosti se vztahuje na následující internetové stránky:

https://www.zssenicenh.cz/

 

2. Technologická architektura –  užité standardy a software

Web www.zssenicenh.cz využívá Open Source Content Management System WordPress a byl navržen tak, aby byl plně přístupný a použitelný podle doporučení Web Content Accessibility Guidelines (WCAG 2.0 AA) – více zde.

Pro vytvoření šablony webových stránek byly použity moderní standardy HTML 5. Grafická podoba je dána užitím obrázků a kaskádových stylů CSS ve verzích 1 – 3, které odpovídají specifikaci podle konsorcia W3C. Grafická šablona je responzivní, vzhled webu je tedy optimalizován s ohledem na zařízení / velikost zobrazení na koncovém zařízení (PC monitor, tablet, mobil). Stránky jsou také připraveny tak, aby byly bez neadekvátních omezení použitelné s vypnutými styly, skripty i obrázky.

Pro rozšíření možností přístupnosti je na tomto webu nainstalován zásuvný modul, pomocí kterého lze měnit grafický vzhled – např. zvětšení písma, přepnutí barva / černo-bílá, zvýšení kontrastu ap. Nabídku lze vyvolat kliknutím myši na modro-bílý symbol přístupnosti nebo pomocí klávesnice jedním stiskem klávesy TAB.

 

3. Klávesové zkratky

Po webové stránce se lze pohybovat i bez použití myši pouze pomocí klávesnice:

  • TAB – přeskakování na další položku výběru
  • Shift+TAB – přeskakování na předchozí položku výběru
  • Enter – aktivace položky výběru

 

4. Stav souladu

Uvedené internetové stránky jsou částečně v souladu s EN 301 549 V2 1.2 a standardem WCAG 2.0 AA z důvodu nedostatečně přístupného obsahu anebo výjimek uvedených níže.

 

5. Informace prezentované v jiných formátech

Na tomto webu jsou některé informace dostupné v jiné než textové či hypertextové podobě.

Dokumenty se mohou vyskytnout v těchto formátech:

  • PDF – pro tento formát je volně ke stažení prohlížeč Adobe Acrobat Reader.
  • DOC, XLS, PPT, DOCX, XLSX, PPTX – společnost Microsoft poskytuje ke svým produktům řady Office volně ke stažení prohlížeče.
  • RTF – dokáže zobrazit a editovat většina běžně používaných textových editorů.
  • ZIP – některé dokumenty mohou být z důvodu velikosti komprimovány. Na internetu je velké množství programů, které dokážou tento formát dekomprimovat.

 

6. Mapa webu

Pro zvýšení přístupnosti webu může být také použita stránka Mapa webu, která shrnuje všechny dostupné stránky a příspěvky do jednoho seznamu.

 

7. Vypracování prohlášení o přístupnosti

  • Prohlášení o přístupnosti bylo vypracováno dne 30.11.2021

Pro vypracování prohlášení byl použit zákon č. 99/2019 Sb., a metodický pokyn MVČR k tomuto zákonu, normy EN 301 549 V2 1.2 a mezinárodně uznávanému standardu Web Content Accessibility Guidelines – WCAG 2.1.

 

8. Zpětná vazba

Základní škola Senice na Hané, okres Olomouc, příspěvková organizace má za cíl, aby jím spravované internetové stránky byly přístupné všem jejím uživatelům a to na základě principů přístupnosti (vnímatelnost, ovladatelnost, srozumitelnost a stabilita). Kontakt je:

Základní škola Senice na Hané, okres Olomouc, příspěvková organizace

IČ: 70994510

telefon: 588 880 255

e-mail: vedeni.skoly@zssenicenh.cz

 

9. Postupy pro prosazování práva

V případě, že Vám nebyla poskytnuta odpověď nebo poskytnutá odpověď je neadekvátní či neuspokojivá v souvislosti s Vaší žádostí či oznámením ohledně přístupnosti internetových stránek nebo webové aplikace, kontaktujte příslušný orgán pro prosazování práva:

Ministerstvo vnitra
odbor eGovernmentu
náměstí Hrdinů 1634/3
140 21 Praha 4

e-mail: pristupnost@mvcr.cz

 

10. Prohlášení provozovatele internetových stránek

Tyto internetové stránky provozuje Základní škola Senice na Hané, okres Olomouc, příspěvková organizace. Internetové stránky využívají redakční systém WordPress, a je hostován na serverech společnosti Creo Innova s.r.o., kde jsou i fyzicky uložena data.

Správcem veškerého obsahu je Základní škola Senice na Hané, okres Olomouc, příspěvková organizace, se sídlem 783 45, Žižkov 300, Senice na Hané. Veškeré osobní údaje návštěvníků internetových stránek, které jsou prostřednictvím těchto internetových stránek poskytovány, jsou spravovány výlučně správcem obsahu webu.

Prostřednictvím registračního formuláře uděluje návštěvník internetových stránek správci obsahu souhlas se zpracováním svých osobních údajů. V registračním formuláři je stanoven účel, rozsah zpracovávaných osobních údajů a doba platnosti souhlasu. Všechny osobní údaje poskytované při registraci návštěvník poskytuje dobrovolně. Návštěvník internetových stránek má možnost svůj souhlas kdykoli odvolat.

Skip to content