Aktivity

Cestování s Apolenkou aneb prvňáčci a druháčci slaví Den jazyků

Každý rok andílci společně se svými prvňáčky slaví Mezinárodní den jazyků. Ani ten letošní nebyl výjimkou. Společně s kamarádkou Apolenkou jsme vyrazili na cestu kolem celé naší krásné modré planety Země.

Než se lokomotiva našeho vláčku rozjela, připomněli jsme si, že existuje spousta cizích jazyků, ale přesto všechny mají něco společného. Nejdůležitější slova ve všech jazycích jsou ta „kouzelná“. Pomocí písničky jsme se naučili pozdrav hned v šesti jazycích a mohli vyrazit. Cestou jsme pozorovali vše, co bylo okolo nás – zvířátka, barvy, čísla, …

Moc se nám líbila zastávka u Fannyho, s kterým jsme si zazpívali písničku o barvách a zahráli si hru, kde jsme barvičky hledali. 

O všem, co jsme cestou viděli, jsme si potom s Apolenkou povídali, samozřejmě anglicky. Apolenka nás spoustu nových slovíček naučila a chválila nás, kolik jsme toho již uměli.

Z obrázků všeho, co jsme na našem výletě viděli, jsme vytvořili krásnou velkou planetu – tu naši modrou, Zemi. 

Na závěr si každý vytvořil jen tu svou, malinkou planetku, s obrázky toho, co je nejen pro ni nejdůležitější!

Celý slavnostní den jsme si společně moc užili a s klidným svědomím teď můžeme vyrazit na další cestu. Vždyť přece známe cizí jazyk a nejdůležitější slovíčka :).

Skip to content