Aktivity

Prvňáčci mají nové písmenko

„A – písmenko pro tebe, anděl letí do nebe, Andělka mu štěstí přála a šátečkem zamávala, aby neulét a vrátil se zpět.“

S takovým milým andělským poselstvím přilétlo 23 druháčků – andílků ve středu do 1. třídy. A víte proč? Přinesli svým menším  kamarádům nové písmenko. První písmenko abecedy, první hlásku ze slova andílek, první i poslední hlásku slova aktovka…. Ano, je to A. Dnes již prvňáčci písmenko A poznají, vyhledají ho mezi ostatními písmenky, andílci je naučili krásnou básničku a všichni si poslechli příběh o písmenku A, které je i správným atletem – sportovcem. Kromě básničky dostal každý prvňáček i dopis plný písmenek, to největší z nich, A, si s pomocí andílků nalepili do sešitu a dokreslili si k němu pěkné obrázky. Po společné fotečce pro vzpomínku si všichni zasloužili dobrou svačinku. Moc děkujeme andílkům nejenom za písmenko, ale také za pomoc a za andělské kamarádství.

Skip to content