Aktivity

Evropský den jazyků 2021/22

Koncem minulého týdne a především v pondělí 27. 9. 2021 jsme si ve škole připomínali Evropský den jazyků. 
V pondělí čekal 4. – 9. ročník projektový den jazyků, při kterém se žáci mohli seznámit s různými hosty ze zahraničí – cizinci, kteří v současnosti pobývají v Čechách. Žáci tak měli poznat Beatriz, Jeenu, Ezequiela, Armana a Rebara, kteří jim představili jak sebe, tak i jazyky, kterými mluví. Takto měli žáci možnost si vyzkoušet s rodilými mluvčími kromě angličtiny i španělštinu, arménštinu, hindštinu, kurdštinu a arabštinu.

Během programu dne k těmto jazykům přibylo ještě dalších 22, které ve formě různých aktivit připravili žáci 9. ročníku. Za jejich přípravy a angažovanost jim patřilo velké díky, proto je v závěru programu čekalo malé překvapení v podobně online videokonference s žáky se školou IES Medina Azahara v Cordóbě ve Španělsku a následně se školou Zespol Szkol Zawodowych im. Marii Sklodowskej-Curie v Olesnicy v Polsku. Během těchto online schůzek měli možnost žáci zjistit, jak se řeknou nějaké základní nebo zajímavé jazykové obraty jak ve španělštině, tak polštině. Během tohoto krátkého seznámení se snad „prolomily ledy“ a v budoucnu na tuto aktivitu ještě navážeme.
Dle průběhu dne i zpětných vazeb jak od hostů, učitelů, tak i samotných žáků se tento den velmi vydařil a každý si na něm našel něco zajímavého.
Mgr. Petra Stejskalová

Skip to content