Aktivity

Světový den v Senici

Den vody jsme slavili,  o vodě se učili.

Hastrmana, vodnici, hledali jsme v Senici.

U rybníku bydlí, z olše mají židli.

Jména jsme jim hledali, hodně jsme se nasmáli.

22. března celý svět slaví Den vody, této vzácné tekutiny. Malí žáci senické školy se k oslavě rádi přidali. V barevných třídních tričkách a s dobrou náladou se sešli prvňáčci se svými andílky druháčky, aby s písničkou Voda, voděnka přivítali hastrmanku Mokrofousku, která přišla prosit o pomoc. V pracovních skupinkách žáci formou sněhové koule vymýšleli vše, co se týká vody. A nápadů bylo opravdu hodně. Pokračovalo se procházkou k novému senickému rybníku na Loučkách, kde aktivitky pokračovaly plněním pracovních listů. Každá skupinka plnila jiný úkol: vodní živočichy, rostliny, vodu hodnou, užitečnou, vodu zlou, škodlivou, pohádkové postavy, písničky o vodě, podoby vody, koloběh vody. Vznikly také návrhy jména rybníku a v něm bydlícího vodníka. Svoje nabyté poznatky každý po svém zpracoval i výtvarně do šupinky kouzelné ryby. Po celou dobu se ozývala písnička o kapce, která padala a padala. Krásný kamarádský den podtrhlo ještě sluníčko, které nás po celou dobu provázelo. Lepší místo, než u vody, jsme si pro tuto oslavu nemohli vybrat. Celý den se vydařil a moc se nám líbil.

Skip to content