Matematický klokan 2022

V pátek 18. března proběhla na naší škole stejně jako na mnoha dalších školách po celém světě soutěž Matematický klokan. Tato soutěž původně z Austrálie se rychle rozšířila do celého světa a našla si své příznivce. Jsme rádi, že po dvou letech nucené přestávky, kdy byly veškeré soutěže utlumeny z důvodu špatné epidemiologické situace, jsme se mohli znovu pustit do soutěžení.

Pochvalu si jistě zaslouží všichni, kteří se nebáli překročit svůj stín a pustili se do počítání, nejlépe si pak vedli:

V kategorii nejmladších, 2. a 3. třída, tedy kategorii Cvrček:

1. Samuel Dolák – (80 b) A
  2. Přemysl Navrátil – (79 b) A
  3. Filip Weigel – (74 b)

a Elen Šenková – (74 b)                3.A

V kategorii Klokánek, což je 4. a 5. třída, byly nejlepší tyto děti:

1. Matyáš Gbelec – (94 b) třída
  2. Jindřich Píše – (68 b) třída
  3. Karel Jahoda – (65 b) třída

Kategorii Benjamín, tedy 6. a 7. třídu zcela ovládly děti ze 6.B, když se na prvních třech místech objevili:

1. Mikuláš Matoušek (68 b) B