Elektronická žákovská

« Srp   Říj »
Foto dne
Kontakt
Základní škola Senice na Hané Žižkov 300 783 45 Senice na Hané 58 594 72 98 vedeni.skoly@zssenicenh.cz

Archív po měsících: Září 2015

Duhový den jazyků

Barevná obrázková duha, která zdobí vstup do naší malé školičky, je výsledkem půldenního snažení žáků 1. až 5. třídy. A proč a jak vznikla? Při oslavě Evropského dne jazyků v úterý 29. září 2015. Čtěte dále

Prvňáčci na dopravním hřišti

Ve čtvrtek 24. září vyjeli prvňáčci poprve na společnou exkurzi do Litovle, kde navštívili muzeum a dopravní hřiště. Na výstavě se seznámili s prací vyšetřovatelů, vyzkoušeli si porovnávání otisků prstů, hledání správné boty k sádrovému odlitku, prohlédli si textilní vlákna pod mikroskopem. V druhé části poznávali dřívější řemesla a předměty, které se při práci používaly. Nejvíce se jim líbil koutek řezníků a holičů. Na dopravním hřišti určovali dopravní značky a jejich význam, líbila se křižovatka se semafory. Všichni si vyzkoušeli jízdu na kole i roli chodců. Pro většinu to byla první návštěva a hřiště se všem moc líbilo. Počasí nám přálo a po dobrotách, které nachystaly maminky, měli všichni dost sil na lanovku, houpačky a další atrakce na dětském hřišti. Stihli jsme také nákupy v cukrárně a pak už hurá na nádraží a vlakem zpět do Senice.

Andílci třeťáčci v první třídě

CINK…CINK…CINK…

…ozvalo se jednoho dne před dveřmi první třídy a pak vstoupilo 16 krásných nastrojených andílku. Pozdravili žáčky prvňáčky, přednesli jim krátkou básničku a zazpívali Senickou písničku (hymnu). Každý andílek se pak svému malému kamarádovi představil  a předal mu vlastní vyrobený dárek. Vznikly tak andělské dvojice, které se budou potkávat při projektových dnech, ale také kdykoliv, kdy bude potřeba pomoc. Prvňáčci andílkům poděkovali krásným přednesem básničky.

Na shledanou při dalším společném setkání…..CINK…CINK…CINK

Bezpečně do školy

Krátce po zahájení školního roku, tj. ve čtvrtek 3. září, čekal na žáky 1. i 2. stupně první projektový den, který jim měl připomenout zásady bezpečného dopravení se do školy, případně jak by se měli školáci zachovat, kdyby se stali svědky dopravní nehody.

Čtěte dále