Aktivity

Duhový den jazyků

Barevná obrázková duha, která zdobí vstup do naší malé školičky, je výsledkem půldenního snažení žáků 1. až 5. třídy. A proč a jak vznikla? Při oslavě Evropského dne jazyků v úterý 29. září 2015. V tento den se v naší škole zpívalo, hovořilo a tvořilo jen anglicky. Ráno jsme přivítali hosty z cizích zemí – Indie, Ameriky, Arábie, Japonska, Španělska a zjistili jsme, že angličtina je opravdu důležitá, chceme – li se i s cizinci domluvit. Je to prostě světový jazyk.

Žáci pracovali ve svých tradičních skupinkách, každá měla za úkol vytvořit svoji malou obrázkovou duhu a tu odprezentovat spolu s představením sebe sama a sdělením důležitých informací o sobě. To vše pochopitelně v angličtině. Takže slovníky byly v obležení, každý se s tím popral dle svého, nakonec to všichni, byť s pomocí kamarádů,  zvládli. Slyšeli jsme i pěkné rozhovory. Jediné, co nás trápí, je naslouchání kamarádům. Tady máme každý rezervu, na které je třeba stále pracovat.

IMG_5311_postcardIMG_5257_postcard

 

Skip to content