Aktivity

Druháčci v Litovli

V pátek 25. září 2015 si museli druháčci přivstat. Už v 6, 45 hodin se scházeli do školy, aby vyrazili s batůžky a cyklo přilbami na vlak, směr Litovel. Čekala je praktická zkouška jízdy na kole dle dopravních předpisů, poznávání značek a jízda se semafory. Jízdu na kole zvládli všichni, ovšem ne všichni se umí bezpečně pohybovat ve svém pruhu na komunikaci, s jistotou zatáčet,  vždy dodržovat pravidlo přednosti v jízdě či dodržovat bezpečnou vzdálenost mezi koly.

Svačinku jsme strávili na dětském hřišti a nevynechali jsme ani tradiční návštěvu litovelského muzea. Tentokrát jsme shlédli interaktivní  výstavu o odhalování zločinu a prakticky jsme si mohli vyzkoušet  hru na řemesla. To si někteří žáci opravdu užili.

„Záhadu jsme vyřešili, kulmou vlasy natočili, ….“

Počasí nám přálo, sluníčko hřálo, proto zmrzlinové zakončení tohoto dne se nabízelo. S úsměvem a vanilkovo čokoládovými vousy jsme došli na nádraží a vláčkem odcestovali zpět do Senice.

IMG_5173_postcard IMG_5187_postcard

 

Skip to content