Cosmos Discovery pro žáky 8. a 9. třídy

Od 1. května do 31. srpna 2018 je možné zhlédnout na brněnském výstavišti světovou výstavu kosmonautiky s názvem Cosmos Discovery, která představí návštěvníkům stovky exponátů mapujících vývoj kosmických letů od počátků až do současnosti.

Atletický trojboj

Krásný den, vážení sportovní přátelé.

Rok se sešel s rokem a my se vám opět hlásíme z atletického klání. Je úterý 26. června 2018, sluníčko svítí, lehký vánek profukuje. Ideální podmínky pro 135 malých sportovců ze základních škol ze Senice na Hané, z Haňovic a z Choliny, kteří si přišli nebo přijeli poměřit svou rychlost v běhu na 50 m,  sílu odrazu ve skoku do dálky a vzdálenost, kterou zdolají v hodu kriketovým míčkem.

Zahradní slavnost

Řekne – li se Zahradní slavnost, každý kdo žije v Senici a okolí ví, že se bavíme o době třešní, jahod, loučení se, ale hlavně je to vůně dvouměsíčního volna.

S osmičkou v JUMPPARKU

V pátek 15. června jsme s 8. třídou zavítali do Brna na školní výlet. Někteří navštívili toto město poprvé. Největším adrenalinovým zážitkem bylo pro žáky herní trampolínové centrum JumpPark,

Petr a Lucie

V pondělí 11. 6. navštívili žáci osmé a deváté třídy a několik šesťáků Moravské divadlo v Olomouci. Vydali jsme se za kulturou. Naše děti zhlédly úžasné divadelní představení Romaina Rollanda Petr a Lucie.

Celé Česko čte dětem

V týdnu od 4. 6. do 10. 6. se uskutečnil celorepublikový projektový týden Celé Česko čte dětem. Letošní ročník byl zvláštní tím, že se do něj zapojily všechny země Visegradské čtyřky, tedy Česko, Slovensko, Maďarsko a Polsko. V rámci visegradského čtení se nejen četlo, ale také zpívalo, soutěžilo a povídalo. Na naší škole proběhlo již tradiční čtení starších žáků pro děti v mateřské škole.