Aktivity

Zahradní slavnost

Řekne – li se Zahradní slavnost, každý kdo žije v Senici a okolí ví, že se bavíme o době třešní, jahod, loučení se, ale hlavně je to vůně dvouměsíčního volna.

Od poloviny června se malí i velcí na tento den připravovali. Hledala se muzika, vymýšlely choreografie, nacvičovalo se od brzkých ranních hodin. Maminky a tátové šili a tvořili kostýmy, děti si vyráběly rekvizity. Pod vedením svých učitelů nacvičili program v duchu celoročního projektu žáků z malé školy, který se jmenuje Naše kořeny. V pátek 22. června 2018 ve čtyři hodiny odpoledne zazněla v areálu kulturního domu první písnička s názvem Na té našé Hané. Teď už víte, o jaké kořeny jde. Program byl zpívaný v hanáckém nářečí a hlavní hrdina, Toníček Spurný, nás provedl celým světem. Potkal se s námořníky, Eskymáky, Indiány, byl v horké Africe, zavítal do New Yorku i Las Vegas, byl na cirkusovém vystoupení. Naučil se několik tanečních skladeb a dokonce se potkal u Sochy Svobody s Eiffelem a litovelským silákem světového formátu Gustavem Frištenským. S ním si zacvičil, ale Američané ho na svá pozlátka nezlákali. Zůstal věrný Hané, jejímu nářečí a tradicím. Věříme, že jste si naše vystoupení užili stejně jako všichni účinkující a že jsme neudělali ostudu ani oblíbenému Stracenymo rájo, od kterého jsme si nápad a písničku s dovolením půjčili.

Vrcholem Zahradní slavnosti je každoročně loučení s žáky 9. třídy. Ani letos tomu nebylo jinak. Parta devaťáků nás opouští. Vybrali si nová působiště na jiných školách. Loučení bývají dojemná, slziček bylo víc než dost. Ale tak to asi má být.

Milí deváťáci, vykročte po prázdninách do další etapy života tou správnou nohou. Buďte spokojení, šťastní a úspěšní.

P1020607 P10208601

 

 

 

 

 

Skip to content