Aktivity

Atletický trojboj

Krásný den, vážení sportovní přátelé.

Rok se sešel s rokem a my se vám opět hlásíme z atletického klání. Je úterý 26. června 2018, sluníčko svítí, lehký vánek profukuje. Ideální podmínky pro 135 malých sportovců ze základních škol ze Senice na Hané, z Haňovic a z Choliny, kteří si přišli nebo přijeli poměřit svou rychlost v běhu na 50 m,  sílu odrazu ve skoku do dálky a vzdálenost, kterou zdolají v hodu kriketovým míčkem. Po ranní rozpravě a rozcvičce se  atleti z první až páté třídy rozeběhli plnit dané disciplíny a získávat co  možná nejlepší výkony.  Po desáté hodině ranní byly kartičky zaplněny limity a číselnými hodnotami. Zbývalo přiřadit jim bodovou hodnotu, sečíst a diplomy a medailemi ocenit 30 nejlepších atletů dnešního dne.

A jak to dopadlo? Z 30 medailí jich získali seničtí atleti celkem 20. Pět zlatých zdobí – Honzíka Šišmu, Magďulu Nakládalovou, Terezku Kouřilovou, Máju  Klapkovou a Vojtu Nakládala. Stříbrná medaile září na krku – Marťovi Zapletalovi, Justýnce Vodičkové, Páťovi Popelkovi, Barunce Dutszakové, Denisku Kudlovi, Leonce Lakomé, Standovi Stejskalovi, Adamu Bořilovi a Martince Stranyánkové. A bronzem se pyšní Matýsek Gbelec, Vojtík Stejskal,  Šimonek Marek, Ondra Tichý, Zuzka Čapková a Jirka Hujíček.

Všem,  kteří získali medaile, moc gratulujeme, ale pochvala a ocenění za vzornou reprezentaci školy patří i ostatním závodníkům. V duchu fair play běhali, házeli i skákali. Děkujeme.

Během dopoledne padlo i šest atletických rekordů, které již druhou desítku let pečlivě zapisujeme a sledujeme.

Mezi pokořitele rekordů patří Honza Šišma, který běh na 50 m u žáků 2. třídy vylepšil na 8, 8 s a skok daleký posunul o 9 cm na 3, 18 cm. V běhu se dařilo i Standovi Stejskalovi ze 4. tř., zaběhl 50 m za 7, 9 s. Mája Klapková z 5. třídy skočila do dálky 3, 90 cm. O dva rekordy se zasloužila Anička Součková ze 3. tř., zaběhla čas 8, 3 s a skočila 3, 25 cm.

Loučili jsme se štafetovým během, pokřikem ATLETICE ZDAR ! a přáním sportovně, bez úrazu a modřin,  prožitých prázdnin a dovolených.

IMG_15611 IMG_15661 IMG_15671 IMG_15681 IMG_15691 IMG_15701 IMG_15711 IMG_15721 IMG_15731 IMG_15741 IMG_15751 IMG_15781 IMG_15801

Skip to content