• Aktivity

  Jarní den na Zeleném ostrově

  Páteční den 20. března byl nejen dnem matematického soutěžení s názvem Cvrček a Klokánek, dnem vody, prvním letošním jarním dnem, dnem, kdy bylo částečné zatmění slunce, ale také jsme v naší škole přivítali návštěvu v podobě Křemílka a paní Vody.

 • Aktivity

  St. Patrick´s day ve třetí třídě

  V úterý 17.3. přišli všichni třeťáčci oblečení do zelena. Ptáte se proč? Rozhodli se totiž stejně jako všichni Irové na celém světě slavit Saint Patrickś day – Den svatého Patrika, jehož  jedním ze symbolů je právě zelená barva.

 • Aktivity

  Střípky vzpomínek aneb školní výlet očima druháků

  V středu 4.3. jsme jeli na školní výlet do Zlína. ….Odjížděli jsme od školy. Ke škole jsem přišel v 6.52.  Autobus odjížděl v 7.05 hod. Každý jsme měli svůj batůžek a v něm pití a svačinu a nějaké penízky. … Málem mi ujel autobus, protože jsem zaspala. Jsem ráda, že jsem to stihla….Když jsem jela v autobuse, tak jsem se nemusela bát, že se budu nudit, protože vedle mě seděla moje nejlepší kamarádka Kája. …Autobusem jsme jeli dlouho. Autobus byl vysoký 3,6 m a nemohl  ve  Zlíně podjet pod mostem , který měl 3,1 m.  Proto jsme museli objíždět celý Zlín a ptát se na cestu…Pak jsme přijeli do Galaxie.  Paní nám řekla, co můžeme dělat a co ne. A taky nám řekla, kde si co můžeme koupit. …Dali jsme si věci ke stolečkům na židličky a pustili jsem se do atrakcí… Hned jsem šla na skluzavku smrti.  Byla červená, a když jsem si myslela, že je úplně normální, tak skluzavka zabočila dolů. Byla doopravdy prudká, jak jsem si nemohla představit. …V Galaxii jsem šel na trampolínu a na autíčka. Nejvíce mě bavila skluzavka a  horolezecká stěna. Líbily se mi všechny skluzavky, tobogány a jízda na autíčkách…. Koupili jsme si přívěšek, pití, ledovou tříšť, lízátko, veselé brýle…V Galaxii jsme byli dvě hodiny. Pak jsem jeli zpátky. Byla jsem unavená, ale neusnula jsem. Povídaly jsme si s Luckou až ke škole…Výlet byl prima…

  Druháci: Vojta, Anitka, Martínka, Venda, Lucka, Mája, Zuzka, Nikča, Jirka, Ráďa, Terka, Matěj, Adam, Kája, Zuzka, Aleš a  úryvky z  jejich písemné práce

 • Aktivity

  Recitujeme básničky

   Recitujeme básničky, pro kluky a holčičky,

  dneska soutěž v básních máme, svátečně se oblékáme,

  naladíme úsměv milý, abychom se všem líbili.

   

  Středa 11. března 2015 byla v senické škole plná veršů, rýmů, básniček, děvčata přicházela v šatech, sukních, s ozdobami v účesech, někteří hoši dokonce v bílých košilích s kravatou. Měli jsme školní kolo v recitaci,  kdy nejlepší z každé třídy postupují do kola obvodního, které letos proběhne v ZŠ Cholina.

 • Aktivity

  Školní výlet do Galaxie ve Zlíně

  IMG_3341_postcard

  Ve středu 4. března 2015 bylo v 7 hodin v Zákostelí u školy docela rušno. Scházeli se sem kluci a holky z 1. až 5. třídy, na které zde již netrpělivě čekaly dva autobusy. Chcete vědět proč? Tak my Vám to povíme.

 • Aktuálně

  Březen

  4. 3. Výlet žáků 1. – 5. třídy do Zlína do zábavního parku Galaxie
  9. 3. Školní kolo Recitační soutěže 5. – 9.třída
  13. 3. Maškarní odpoledne – školní družina
  18. 3. Návštěva místní knihovny – školní družina
  20. 3. Matematický klokan – 2. – 9. třída
  krajské kolo „Sapere – vědět jak žít“ – 5. třída
  20. 3. Projektový den Zelený ostrov – 1. – 4. tř.
  27. 3. Aprílové učení – Den naruby
  30. 3. Barevné Velikonoce na zámku v Náměšti na Hané – 1. – 4. třída
  31. 3. Dramatický kroužek – návštěva Moravského divadla – Rusalka balet
  Přijetí žáků k základnímu vzdělávání pro školní rok 2015-2016:
  rozklikněte: seznam přijatých žáků

 • Aktivity

  Papoušci kakadu na dětském karnevale

  „Otoč se má milá dozadu, sedí tam papoušek kakadu…..“, začíná jedna z nejoblíbenějších písní 80-tých let. Od soboty 28.2.2015 znamená také začátek krásného papouščího vystoupení 11 dětí z malé senické školy.