Aktivity

Barevné Velikonoce v Náměšti na Hané

Modré předvelikonoční pondělí dne 30. března 2015 nebylo sice ještě úplně jarní. Noční vichr a déšť nás pěkně vylekal a málem odradil od výletu na zámek do sousedního městyse, do Náměště na Hané. Konala se tady totiž nejenom velikonoční výstava, probíhala zde ukázka velikonočních řemesel, převážně barvení vajíček, ale také si zde každý mohl vyrobil malého zajíčka. Nakonec v 6, 45 hodin padl verdikt, že pojedeme. Byla nás sice jen polovina, ostatní žáčci doma ve svých peřinách zápasili s bacily, které je sužují již druhý týden, ale nakonec jsme udělali dobře. Cesta tam trvala vláčkem 5 minut, cesta zpět byla delší, protože jsme ji šli pěšky. Ale zrovna v tuto dopolední dobu ani nefoukalo a nepršelo, dokonce nám na cestu vykukovalo sluníčko. Něco málo jsme si pokoupili, snědli jsme dobroty od maminek, a hurá do Senice.

Do školy jsme došli před obědem, cestou jsme zpívali a veršovali:

S Náměští se loučíme, Senici již vidíme, 

šlapem si to, poskakujem, písničky si pobrukujem.

 

IMG_3574_postcard

 

 

 

 

Skip to content