Aktivity

Jarní den na Zeleném ostrově

Páteční den 20. března byl nejen dnem matematického soutěžení s názvem Cvrček a Klokánek, dnem vody, prvním letošním jarním dnem, dnem, kdy bylo částečné zatmění slunce, ale také jsme v naší škole přivítali návštěvu v podobě Křemílka a paní Vody. Křemílek přišel se svým příběhem a písničkou o semínku, paní Voda s dešťovou hůlkou. A také přinesli úkoly pro naše pracovní skupinky – vyhledat, zpracovat, zasít a představit vybranou bylinku, naučit se o ní básničku nebo písničku, vyrobit dešťovou hůlku a to vše odprezentovat svým kamarádům.

Den byl sluníčkový, tvořivý, bylinkový, teď je ale důležité, aby naši žáčci na svoje vyseté misky nezapomněli a  aby se o ně patřičně starali.

Ukázky veršovánek:

Nadýmání, špatný tlak, bolest břicha, hlad,

pomůže mi rozmarýnka, bude ze mě zase chlap.

 

Pažitka je rostlina, na jaře růst začíná,

vitamínky v sobě má, je tak krásně zelená.

 

Dobromysl, dobromysl, dá tvé pizze chuť,

je to skvělé koření, přejeme dobrou chuť.

 

Koriandr setý, má bílé květy,

koriandr setý, jí ho všechny děti.

IMG_3402_postcard IMG_3443_postcard

více ve fotogalerii

Skip to content