Aktivity

St. Patrick´s day ve třetí třídě

V úterý 17.3. přišli všichni třeťáčci oblečení do zelena. Ptáte se proč? Rozhodli se totiž stejně jako všichni Irové na celém světě slavit Saint Patrickś day – Den svatého Patrika, jehož  jedním ze symbolů je právě zelená barva.

Nejdříve museli vypočítat několik příkladů. Pokud tento úkol zvládli, tajenka jim prozradila celý název dnešního slavnostního „zeleného“ dne. Potom se dozvěděli spoustu informací z dějin i ze současnosti tohoto významného svátku, pracovali s textem pojednávajícím o svatém Patrikovi, zazpívali anglickou písničku a nakonec si vyrobili symbol slavnostního dne – shamrock – trojlístek, do kterého si vepsali, co je pro ně na světě nejdůležitější.

S těmito krásnými a srdíčkem plnými slovy byla dnešní oslava u konce. Všichni si ji moc užili…

 

Skip to content