Aktivity

Nejoblíbenější knížka třeťáčků

Každý máme něco „nej“, ať už jídlo, zvířátko, barvu či kamaráda. Žáci třetí třídy se rozhodli jeden den věnovat své nejoblíbenější knížce…

Páteční ráno byly všechny lavice ve třetí třídě ozdobeny krásnými knihami. Jejich představování ale nebylo úplně jednoduché. V křížovce děti zjistily, co je to intervium a zahrály si na novináře. Měly zjistit odpovědi na dvě zásadní otázky – jméno kamarádovi NEJ knihy a proč právě ona je tou, kterou si přinesl do školy.

Po společném povídání o knihách děti vyrobily záložku. Zapojili jsme se totiž do mezinárodního projektu,který mimo jiné spočívá i v tom, že si se slovenskými kamarády vyměníme záložky do knih. Dětem se moc povedly.

A protože jsou děti nejen čtenáři, ale také andílci  našim malým kamarádům, vyrobily  jednu kouzelnou záložku i pro ně. Pozvaly je k sobě do třídy, představily jim svou NEJ knížku a potom každý andílek právě tomu svému prvňáčkovi z ní kousek  přečetl.

Celý den se nám všem moc líbil a až budeme psát Ježíškovi, určitě tam nebude chybět prosba o nějakou novou knížku.

Skip to content