Aktivity

Den stromů na malé škole

Na stejné zemi co my bydlí tu s námi stromy…….“ Tahle krásná písnička se nesla 20.10. celo malou školou, která byla nazdobená překrásnými podzimními skřítky a také plná dětí, které  na hlavě pyšně nesly klobouk, za nějž by se nemusel stydět ani král či královna podzimu.

Po módní přehlídce nádherných podzimních klobouků se děti rozdělily dle data svého narození, čímž vytvořily keltský stromový horoskop. Zjistily, který strom je právě ten jejich, jaké jsou pro něj typické vlastnosti a když veškeré informace, které o svém stromovém znamení zjistily v knihách, daly na papír, vznikla na malé škole krásná stromová alej.

Při poznávacím kvízu na školním dvoře nám sice trošku chybělo sluníčko, ale i tak jsme otázky zodpověděli a tajenku vyluštili. Někteří občas potřebovali nápovědu nebo připomenutí nějakého pravidla, ale oslavu svátku všech stromů jsme si užili a doufám, že památkou na dnešní slavnostní den je spousta nových či staronových informací o našich honosných kamarádech stromech.

Skip to content