Elektronická žákovská

Informace o zpracování osobních údajů

Prosinec 2014
« Lis   Led »
Foto dne
Kontakt
Základní škola Senice na Hané Žižkov 300 783 45 Senice na Hané 58 594 72 98 vedeni.skoly@zssenicenh.cz

Archív po měsících: Prosinec 2014

Vánoční zpívání na zlatou neděli

Je prosinec a vrabec prosí,

mějte lásku v duších

listonoši klapky nosí

na promrzlých uších…

Zlatou nedělí dne 21. prosince se malí i větší zpěváci přišli rozloučit s kalendářním rokem 2014, zazpívat, zarecitovat a tím poděkovat všem hostům za přízeň a podporu během celého roku. Čtěte dále

Vánoční laťka v Těšeticích

Reprezentační výběr naší školy se zúčastnil 16. prosince pravidelně konané Vánoční laťky v Těšeticích. Naše družstvo ve složení Adamcová Dalila, Fišerová Lucie, Grézl Tomáš, Růžička Ondřej a Miroslav Elsner zdařile bojovalo s tréninkovým hendikepem oproti ostatním školám. Skok vysoký je z důvodu zázemí tématem našich tělovýcho vných hodin především v létě. Naši žáci tak museli hledat své dřívější sebevědomí a techniku skoku až při samotných závodech. V daných kategoriích však dosáhli velmi dobrých výsledků. Naše dívčí duo překonalo laťku ve výšce 110 cm, Tomáš Grézl 115 cm, Ondřej Růžička hezkých 120 cm a jediný zástupce v kategorii starších žáků Miroslav Elsner zdolal laťku ve výšce 145 cm.

Grézl Tomáš

Elsner Miroslav Růžička Ondřej

Soutěž Máme rádi zvířata

V úterý 16. 12. se žáci naší školy zúčastnili soutěže Máme rádi zvířata na DDM v Litovli. Své znalosti a vědomosti o zvířatech mohli uplatnit v testu, který byl pro ně připraven. V další části vyhledávali odpovědi na otázky v literatuře a na popiskách u terárií. Čtěte dále

Dopoledne 12. prosince jsme v naší škole přivítali žáky Základní školy Vilémov. Žáci 4. a 5. třídy, kteří by mohli v naší škole pokračovat v plnění základní školní docházky od 6. třídy, se přijeli podívat na naši Čtěte dále

Exkurze 9. třídy

Druhou středu v prosinci, 10. 12., jsme jako 9 třída navštívili postupně úřad práce a vlastivědné muzeum. Úřad práce v nás zanechal mnohem větší dojem, než jsme čekali. Úvodem byla přednáška příjemné, energické paní a následovně jsme si mohli podrobně nastudovat a vzít materiály o našem budoucím, vysněném povolání. Od kopáče až po lékaře. Každý si našel, co potřeboval.

Ve vlastivědném muzeu byla pořádaná (je až do ledna) výstava 1. světové války. Dostali jsme pracovní listy, které nám sloužili také jako opakovací materiál do dějepisu. Celý den byl rozhodně lepší než sezení ve školních lavicích.

Václav Havlíček