Elektronická žákovská

Informace o zpracování osobních údajů

Školní cloud
Březen 2014
Po Út St Čt So Ne
« Úno   Dub »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Foto dne
Kontakt
Základní škola Senice na Hané Žižkov 300 783 45 Senice na Hané 588 880 255 vedeni.skoly@zssenicenh.cz

Archiv pro měsíc: Březen 2014

Exkurze do Olomouce

Dne 28. března navštívili naši páťáci Olomouc.  Procházka  historickým centrem spojená s odborným výkladem se stává pro 5. třídu na naší škole již téměř tradicí. Děti vyrazily spolu s třídní učitelkou ranním vlakem do metropole Hané a s sebou si vezly kromě batůžků i dobrou náladu. Na Horním náměstí  se seznámily s historií radnice, měly možnost nahlédnout i do vnitřních prostor této budovy, prohlédly si barokní kašny. Výstup na věž v kostele sv. Mořice byl pro většinu dětí  výzvou i dobrodružstvím zároveň. Závěrečné občerstvení  u McDonald´s bylo třešničkou na dortu celé akce.

Projekt – Pohádka

 Dne 14. března 2014 se uskutečnil v 5. ročníku v rámci výuky literární výchovy projekt s názvem Pohádka. Na tento den se děti pečlivě připravovaly již v průběhu předchozího vyučování. Zhotovily si výtvarně zpracované projekty, tedy texty k vybraným pohádkám s ilustracemi (často vlastnoručními). V rámci slohového vyučování  vytvořily charakteristiky pohádkových postav a z domova si přinesly i pohádkové knížky. Samostatně před třídou odprezentovaly svoje práce. Vrcholem těchto prezentací byly herecké (povětšinou pantomimické) scénky, které formou hádanek představily nejznámější pohádkové příběhy.

 

 

Oblastní kolo ve florbalu

18. března družstvo chlapců 5. -7. ročníku /O. Růžička, P. Coufal, J. Dolák, J. Navrátil, T. Látal, J. Vymětal, M. Král/odjelo do Těšetic. S žáky této základní školy kluci sehráli dvě utkání. Obě přesvědčivě vyhráli, a tak postoupili do předkola finále. Nejvíce gólů vstřelili Jirka Dolák a Josef Navrátil. Tak hodně dalších sportovních úspěchů. Mgr. Lenka Neckářová

Naše recitační soutěž

 

    I když o mládeži dospělí říkají, že málo čte, od prosince do ledna se všichni naši žáci věnují básním a próze. Během těchto měsíců totiž probíhají třídní kola recitační soutěže.Každý z žáků si může vybrat báseň nebo prózu, která se mu líbí, a tu pak přednese svým spolužákům.Ti nejlepší  postupují do školního kola.   To se letos konalo 20.února 2014. Zúčastnilo se ho 29 nejlepších recitátorů z 5. – 9. tříd. Soutěž zahájila paní zástupkyně Mgr. Růžena Hynková. Ředitelka soutěže paní učitelka Lenka Neckářová seznámila přítomné s programem a způsoby hodnocení.V kategorii 5. třídy vítězila Veronika Vybíhalová. Mezi žáky 6. – 7.tříd obsadila první místo Petra Dostálová. V nejstarší kategorii 8. – 9. tříd první místo získal Václav Havlíček. Do okresního kola postoupili jen vítězové.   Výkony svých spolužáků přišlo posoudit 19 diváků. V odborné porotě zasedli učitelé českého jazyka.   Soutěž ukázala, že i naši žáci dokáží interpretovat text s citem a porozuměním.     

                                                                                                                                                                                                Mgr. Lenka Neckářová

 

 

 

Beseda s Policií ČR

         Jako každoročně, i letos nás navštívil por. Bc. Petr Čundrle z Preventivně informační skupiny – PČR Olomouc.

     Připravil si přednášky pro žáky 6. a 9. ročníku. V šestých ročnících probíhala přednáška spíše soutěžní formou a byla zaměřena na úlohu Policie ČR, složky IZS, osobní bezpečnost, pravidla pro chodce, dopravní značky, jízdu na kole a povinnou výbavu cyklisty.

    V deváté třídě si žáci prohloubili znalosti problematiky návykových látek, kyberšikany, šikany,  majetkové kriminality a trestní zodpovědnosti. 

Přednáška byla doplněna řadou fotografií a videí z práce Policie ČR. Žáky tato přednáška velmi zaujala a byli rádi, že jim byla zodpovězena velká spousta otázek.

                                                                                      Mgr. Lenka Neckářová

 

 

Recitujeme básničky

Pátek 14. března jsme se v malé škole  v Senici na Hané věnovali básničkám. Kluci a holky přicházeli svátečně oblečeni, opakovali si veršíky, které se naučili, aby zkusili štěstí, zda to nebudou právě oni, kdo postoupí do obvodního kola do ZŠ Vilémov. Celý příspěvek

Rej masek 2014

V pátek 28.2. 2014 se proměnila školní družina v karnevalový rej. Představily se nám nádherné masky v podobě princezen, čarodějů, trpaslíků, tanečnic a kočiček. Děti si zatančily a zasoutěžily. Bylo to krásné pohádkové odpoledne.