Aktivity

Žáci 4. třídy na dopravní soutěži mladých cyklistů

Při plnění Průkazu cyklistů nabídla paní Grulichová z DDM Litovel žákům 4.třídy možnost zúčastnit se dopravní soutěže mladých cyklistů, která se konala 11.5. opět v Litovli na dopravním hřišti. Informace přišla narychlo a tak nebyla možnost mnoho trénovat, přesto vybraní zástupci třídy za držení palců ostatních do soutěže šli. V soutěži s nimi soupeřila družstva žáků ze ZŠ Červenka, ZŠ Střeň, ZŠ  Vítězná. Své znalosti museli žáci prokázat v testu pravidel silničního provozu, v otázkách zdravovědy, zvládnutí jízdy na hřišti a především v jízdě zručnosti na kole – zvládnutí překážek – osmičky, slalomu, přejetí houpačky, kolejnice, schodů, přenášení vody a to vše na rychlost a bezchybnost. Při sečtení všech trestných bodů se naše družstvo umístilo na 4. místě. I tak jim patří poděkování za zapojení, snahu a reprezentaci školy. Odměnou byla i zmrzlina. 

Skip to content