Aktivity

Výšlap na Kosíř

V úterý 25. června se v rámci branného dne šestá a devátá třída vydaly společně zdolat Kosíř. Ze Senice jsme se vlakem dopravili do Slatinic, kde na  nás čekala průvodkyně paní učitelka Ševčíková. Společně jsme zamířili nejdřív doplnit stav tekutin do místního obchodu a poté směr Slatinky a Velký Kosíř. Cesta nám příjemně ubíhala a to napříč hroznému vedru, které panovalo prakticky celý den. Děti ale byly statečné a vrchol jsme zdolali celkem bez větších problémů. Nahoře nás pak čekala zasloužená odměna – opekli jsme si špekáčky. Také jsme si vyšpápli na rozhlednu a díky obloze bez mráčků jsme viděli opravdu daleko. Cesta dolů byla naplánována na minutku, protože náš vlak přijížděl přesně v okamžiku, kdy jsme docházeli na nádraží. V nohách jsme měli bezmála 20 km!!! Šťastně jsme nasedli a za chviličku jsme už vystupovali v Senici na nádraží. Dětem obou tříd děkuji za statečnost, kterou projevily, když bez reptání zdolávaly kilometry naší trasy, a také za vzorné chování, které přispělo k úspěchu celé akce.

upr_DSC_0102   upr_DSC_0126

upr_DSC_0114   upr_DSC_0137

upr_DSC_0135   upr_DSC_0148

upr_DSC_0141   upr_DSC_0155

 

Skip to content