Aktivity

U nás doma na Hané

U nás doma na Hané je název programu, kterého se zúčastnili žáci 2. třídy z naší školy. Program proběhl ve Vlastivědném muzeu v Olomouci ve středu 28. února 2018 a všem ho vřele doporučujeme. Světnička, truhla na šaty, starobylé nádobí, obrazy, kroj a jeho části, hanácká svajba, … a mnoho dalšího, k tomu pěkně zpracovaný pracovní list přiměřený věku žáků, výtvarná dílnička, ze které si každý odnesl domů pěkně ozdobený  kapesníček  a v neposlední řadě milá paní průvodkyně, která ocenila naše znalosti, reakce a chování velkou pochvalou.

Nám se program krásně hodil do našeho celoročního projektu s názvem Naše kořeny. Jako bonus navíc jsme získali možnost navštívit výstavu loutek i s jejich přítomným panem majitelem – zapůjčovatelem, který nám rád pověděl zajímavosti.

Přestože v tento poslední únorový den mrzlo až praštělo, druháčkům to na jejich zvídavosti, pozornosti a chuti tvořit nic neubralo. Dopoledne i cesta vytopeným banánovým vláčkem, utekly jako voda a než jsme se nadáli, byli jsme u školy v Senici. Bohatější jsme o nový zážitek – poprve ve velkém muzeu, o nové pojmy  a také jsme zjistili, že správný Hanák si poradí (díky skvělým rodičům)  i s mrazem.

Všichni si zaslouží velkou pochvalu za pěknou reprezentaci nejen sebe, ale i celé školy, za zvládnutí mrazivé cesty, pracovitost a pozornost při programu. 

IMG_0645 1 IMG_0674 1

Skip to content