Aktivity

Putování za pohádkou

Prvňáci se třeťáky oslavili 22.2. Den mateřského jazyka!


„Dřívenež nám klesnou víčka těsně před spaním, uvidíme ….“, že jste uhádli koho? Ano, je to tak, no přece Večerníčka! Letošní oslavu Dne mateřského jazyka jsme pojali pohádkově. Po svačince třeťáci přivítali své malé kamarády ve své třídě. Pro tento slavnostní den jsme vybrali písničku velmi blízkou hlavně dětem. Večerníček zpívá o tom,  jak mává čepičkou a hází lístky pohádek. Ve třídě jsme také měli rozházené pohádky. Ale ještě předtím, než jsme se pustili do práce, jsme si nejprve vyzkoušeli, jak se přesně taková čepice z novin skládá.

Potom jeden zástupce každé skupinky vybral hromádku s rozstříhaným obrázkem a vyzvedl si pracovní kartu, kam měli společně obrázek  nalepit. Všem skupinkám se pomocí výpočtů příkladů a výsledků podařil složit obrázek a zjistit tak, jakou pohádku si vybrali. Dalším úkolem bylo obrázek vymalovat a najít si svoji pohádkovou knihu. Aby byli všichni schopni splnit následující úkol, museli si alespoň kousíček pohádky přečíst. Během čtení ve skupince všichni velmi pečlivě poslouchali, protože poslední připravený úkol v podobě pětilístku měli během chviličky hotový. Nakonec jsme si vylosované pohádky navzájem představili, vyhodnotili společnou práci a zazpívali písničku.

 

Jak jsme si celý den užili, můžete vidět ve fotogalerii.

 

IMG_0350           IMG_0357

Skip to content