Svátek Slabikáře

„Slabikář je moudrá kniha a v ní spousta písmen bývá.

Bydlí v ní i slabiky, i tečky, malé puntíky.

Každý z nás ji pročítal, usmíval se, brečíval…. „

Tuto a mnoho dalších básniček, písniček a povídání mohli slyšet hosté ve čtvrtek 29. května v první třídě v Senici na Hané. 18 prvňáčků slavilo svůj velký svátek, dočtení Slabikáře. Pozvali si k tomu nejenom rodiče a prarodiče, pozvání přijal i pana starosta, pan farář, paní ředitelka, zástupkyně, paní učitelka ze školky, paní knihovnice, paní učitelky a vychovatelky z naší školy. Prvňáčci si pro tento den třídu vyzdobili, vyrobili přáníčka pro rodiče, protože veliký podíl na úspěšném čtení mají právě oni.

Nechyběly ani dárečky v podobě sladkostí, ale ani certifikát za zvládnutí čtení, knížky na památku či přípitek dětským šampusem. Přestože počasí nebylo vlídné a nedovolilo nám slavit na novém školním dvoře, nálada byla veselá, prvňáčci se snažili a zaslouží pochvalu.

.IMG_0680_postcard IMG_0769_postcard