Aktivity

Svátek Slabikáře

„Slabikář je moudrá kniha a v ní spousta písmen bývá…“

Páteční odpoledne dne 6. června vonělo písmenky, buchtami, špekáčky, dobrotami, ale hlavně bylo slavnostní pro 20 prvňáčků naší školy. Tito dočetli všechna písmenka ve Slabikáři a to přece stojí za oslavu. Pozvali si rodiče, prarodiče, sourozence, ale také vzácné hosty – paní ředitelku školy, pana zástupce, pana starostu, paní ředitelku z bývalé školky, paní učitelky a paní vychovatelky. Pro tento den si vyráběli slavnostní čepice, malovali, lepili, ale hlavně se učili básničky, písničky, tanečky…A připravili se pěkně.

V 16 hodin oslava vypukla. Počasí nám přálo, proto jsme se sešli na našem levandulemi provoněném školním dvoře. S písničkou Od pohádky klíček mám,,,, nastoupili prvňáčci na své značky, vítali, recitovali, četli, ale hlavně po celé odpoledne neztratili úsměv. Vítr nám občas smekl čepice dříve, než jsme chtěli, ale aspoň jsme se pobavili. Po asi hodinovém programu, který končil předáním certifikátů za dočtení  Slabikáře, dárečky od hostů, odměnou v podobě krásné knížky s věnováním od rodičů, dárečkem od andílků, kteří nesměli chybět a pochopitelně slavnostním přípitkem, nastala volná zábava, tančení, pobíhání, radování se….

Třešničkou na pomyslném slabikářovém dortu bylo opékání špekáčků a hledání školních skřítků. Ale protože ti běhají po škole jen večer, nezbývalo, než si na ně počkat. A představte si, zanechali nám vzkaz a poklad. A protože po celý rok nám pomáhali naši kamarádi ze třetí třídy, ti, co mají andělská srdíčka, vydali se po stopách skřítků s námi prvňáčky a noc jsme prožili společně.

Ta přinesla i pořádnou bouřku, díky níž nebude tato noc jistě tak honem zapomenuta. Ranní vstávání už ale bylo opět sluníčkové, snídaně s čerstvými rohlíky a ovocným čajem výborná.

Všichni prvňáčci si zaslouží velikou pochvalu, vše zvládli.

Andílkům děkujeme za vydatnou pomoc a přátelství během celé první třídy,

rodičům a hostům za to, že přišli, že jsme měli komu ukázat,

že už jsme skoro

druháci, co se těší na práci, co mají hodně rádi legraci. 

Jsme přece zářící žlutá parta šikovných veselých dětí.

-více foteček najdete ve fotogalerii-

DSC01087x DSC01133x

Skip to content