Aktivity

Beseda s paní spisovatelkou Ivonou Březinovou

V úterý 4. června zavítala do naší školy paní spisovatelka Ivona BŘEZINOVÁ, se kterou se žáci setkali v  rámci projektového týdne Celé Česko čte dětem. Nejprve proběhla beseda pro žáky prvního stupně a po ní pro žáky 6. a 7. třídy. Paní spisovatelka vysvětlila dětem, jak probíhá tisk a vydání knih, kde hledá inspiraci a co všechno spisovatelská činnost obnáší. Také dětem představila svoji tvorbu, a to jak knížky starší, tak i ty nové. Paní Březinová píše pro děti všech věkových kategorií od předškoláků po dospívající, některé knihy jsou napsané speciálně pro začínající čtenáře v první třídě. Věnuje se nejrůznějším žánrům. Její tvorba zahrnuje leporela, pohádky, příběhy ze života dětí i zvířat, ale i encyklopedie. Ve své tvorbě se nevyhýbá ani současným problémům, které mohou ovlivnit život dětí a mládeže, jako jsou různé závislosti, problémy s příjmem potravy – bulimie, anorexie, problémy ve vztazích s rodiči a kamarády…

Věřím, že žáci budou díky této besedě ještě více motivováni ke čtení knih a že si odnášejí domů nevšední zážitek.

Markéta Houdková

DSC_0303DSC_0304DSC_0305DSC_0328

Skip to content