3.třída a projekt Celé Česko čte dětem

Celý týden od 3. – 7.6. se nesl v duchu projektu věnovanému čtení a čtení dětem. Třeťáčci samozřejmě nechtěli o tuto akci přijít a proto hned v pondělí začali jak jinak než pohádkovým čtením. Pohádkou od paní Březinové z knihy Popletené pohádky to vše začalo. Tentýž den jsme zakončili tvořením popletených pohádek, což nás nesmírně bavilo a také se nám to všem velmi vydařilo.

V úterý jsme měli čest se s touto paní spisovatelkou setkat osobně, protože zavítala k nám do školy a my s ní mohli prožít hodinu plnou zajímavých informací ze života spisovatele a ze zákulisí vzniku dětských knih. I my jsme se svou literární tvorbou popletených pohádek pochlubili a sklidili jsme za ni velký potlesk a slova uznání.

Ve středu nám a prvňáčkům přišli přečíst další hosté. Byly to slečny Míša a Timča, Díky nim jsme se se zaujetím zaposlouchali do další pohádky od paní Březinové. Nemohlo chybět vzájemné čtení děti dětem na závěr.

Čtvrtek? Tak na tento den jsme se těšili ze všech nejvíc. Odpoledne nás čekalo slavnostní čtení ze Slabikáře od prvňáčků, společné posezení, popovídání a noční hledání pohádkových skřítků. Před usnutím nás do kouzelné říše snů doprovodila další Popletená pohádka.

Pátek jsme věnovali čtení z knih z naší výherní banánové krabice plné knih. Knížky nás zaujaly natolik, že jsme si jich spoustu půjčili domů. Dle mého názoru je to ta nejkrásnější tečka za celým týdenním celorepublikovým projektem.

“ Když jsi smutný a nemáš si s kým hrát,

když se chceš pobavit a vše dobře znát,

pak pomůže Ti knížka, co vše může dát,

vždyť je Tvůj věrný, voňavý kamarád!“