Aktivity

Školní svatba – 25. 5. 2018

V rámci výuky občanské výchovy v 9. ročníku se věnujeme také rodinnému právu, tedy mluvíme o průběhu svatebního obřadu a o manželství vůbec. Abychom nezůstali jen u teorie, probíhá každoročně na naší škole školní svatba žáků 9. třídy. Díky spolupráci s Obecním úřadem v Senici na Hané probíhá obřad i svatební hostina v místním Kulturním domě. Žáci se na tento slavnostní den připravují, nechybí slavnostní oděv, bohatá svatební tabule, dort a samozřejmě svatební obřad, který vede oddávající, vybraný žák či žákyně 9. třídy. Letos se tohoto úkolu zhostila Markéta Hapaláková. A kdo tedy uzavřel sňatek?  Krásnou nevěstou se stala Veronika Vybíhalová a roli ženicha skvěle zvládl Filip Řezník. Žáci si tento den velmi užili a myslím si, že se nám školní svatba opravdu vydařila.

Markéta Houdková

 

 svatba02

svatba03 svatba01

Skip to content