Aktivity

Putování druháčků za ….houskou

Ve středu 24.10. se 12 statečných druháků vypravilo do Sluňákova. Byli připraveni bojovat hlavně s počasím, které od rána ukazovalo jenom svoji špatnou tvář – silný vítr, déšť, zimu. Počasí se za celé dopoledne neudobřilo a tak  druháky potěšil návrh paní lektorky na změnu programu a tím i možnost využít vnitřní prostory ekocentra. Během programu s názvem „Jak se peče houska“, se žáci seznámili s tím, jaké druhy obilí pěstujeme a jak  se dříve pracovalo na poli. Sami si mohli vyzkoušet vymlátit cepy z klasů zrní  a následně pak na ručním mlýnku umlít mouku. Největší nadšení pak vyvolalo vlastní zpracování surovin do těsta a vytvoření nějakého druhu pečiva – housky, pletýnky, bulky, loupáčku. Ještě teplý výrobek  si děti uložily do sáčku a doprovázeni vůní pečiva se vydali na zpáteční cestu do Senice.

Skip to content