Aktivity

Prvňáčci se učí i baví

Život žáčků 1. třídy je stále plný nejenom písmenek, příkladů, zábavy, ale i jiných nových věcí, poznatků, zážitků, …

V pátek 31. 3. zažili jiné učení, prvouku je přišla učit děvčata z velké školy – Kristýnka a Štěpánka.

Protože už znají všechna písmenka, vydali se do místní knihovny, kde jim paní I. Alexová představila  a ukázala kouzlo knížek. A že jich tam bylo…. Každý si našel svého favorita.

Po celý týden od 3. do 7. dubna se více věnujeme zdravé stravě a zdravém životním stylu, povídáme si co a proč je důležité jíst, co naopak škodí. Nezapomínáme ani na důležitost hygieny a péče o chrup. Využili jsme nabídky studentů lékařské fakulty, kteří nám přijeli ukázat, jak nejlépe zoubky čistit, ukázali nám mnoho obrázků, i odstrašujících. Všichni slíbili, že stejně tak naučí zoubky čistit všechny členy své rodiny. Držíme jim palečky.

Ve výtvarné výchově a pracovních činnostech vytvořili krásnou koláž o vitamínu C.

V tělesné výchově, kterou mají velmi rádi, nezaháleli, učili se driblovat, běhat s míčem, soutěžit fair play, v úterý protáhli svá tělíčka v bazénu, ve čtvrtek si ani jeden prvňáček nenechal ujít atrakce Bonga v Brně. Běhání, skákání, lezení, prolézání, klouzání, tím vším si zdraví určitě posílili.

Prvňáčci, ať se Vám ve škole moc a moc daří, ať Vás škola stále baví, ať v ní nacházíte zajímavosti, kamarády a pohodu.

IMG_8662_postcard
IMG_8676_postcard IMG_8692_postcard IMG_8696_postcard IMG_8702_postcard

Skip to content