Aktivity

Postupujeme do krajského kola Zlatého listu

Ve čtvrtek 12.5. jsme se již tradičně zúčastnili v Litovli základního kola celostátní přírodovědné soutěže Zlatý list (dříve Zelená stezka). Tato vědomostní soutěž pro dětské šestičlenné kolektivy probíhá venku v přírodě, a to formou práce na stanovištích, kde jednotlivá tříčlenná družstva odpovídají na mnoho otázek z nejrůznějších oblastí biologie, geologie i meteorologie a poznávají živé i neživé přírodniny. Letošní již 44. ročník této soutěže byl pro nás velmi úspěšný.   Družstvo mladších žáků ve složení Jan Cetkovský, Ondřej Cetkovský, Terezie Kejvalová, Anna Štefanová, Alexandra Dutszaková a Jan Zatloukal obsadilo 1. místo, a takto si zajistilo postup do krajského kola v Olomouci! Měli jsme všichni opravdu velkou radost. V kategorii starších žáků soutěžili Štěpánka Štefanová, Šimon Bendik, Julia Doleželová, Sabina Hájková, Aneta Srovnalová a Adéla Nimrichterová. V nelehké konkurenci obsadili celkově krásné druhé místo, a i když jim bylo trochu líto, že jim postupové místo těsně uniklo, prokázali vysokou úroveň teoretických i praktických znalostí. Všechny žáky bych chtěla velmi pochválit za příkladnou spolupráci i za nasazení, s jakým do soutěže šli. Družstvo mladších žáků čeká nyní náročná týdenní příprava na krajské kolo, které proběhne 20. května v Olomouci. Držte nám prosím palce!

1      2

3     4

Skip to content