Aktivity

Turnaj v miniházené s návštěvou anglické duhové louky

Je krásné slunečné středeční ráno a na házenkářském hřiště v Senici na Hané se rozcvičují děti v oranžových dresech reprezentující 1. stupeň naší školy. Jedním očkem netrpělivě sledují, zda jejich dnešní sportovní soupeři ze Základní školy z Drahanovic již přicházejí. Před osmou hodinou se dočkaly…

Zápas to byl úžasný, plný sportovního nadšení, elánu, potu a samozřejmě i střelených gólů. Všichni hráči hráli jako prvoligoví házenkáři, alespoň co se herního nasazení týče, a za přátelského povzbuzování všech kamarádů z malé školy si všichni zápas užili.

Vůbec nezáleželo na tom, kdo vyhrál, vždyť hrajeme rádi a vítěz je ten, kdo je šťastný a usmívá se na svět a to dnes na hřišti byly všechny děti! Zlaté poháry byly jen třešničkou na dortu.

Velké poděkování patří také panu Barabášovi za spravedlivý  i poradní hlas rozhodčího.

Tím náš den ale zdaleka nekončil. Kolem půl desáté se k nám ještě přidaly děti z Choliny a z Haňovic. Společně jsme přeladili na angličtinu a navštívili duhovou louku plnou rozkvetlých květů. Když se téměř 150 dětí rozdělilo podle kytiček do 15-ti skupin, každý si chytil svého motýlka a na něj napsal nebo nakreslil něco o sobě. Tím se současně v pracovní  skupině představil jeden druhému. Potom již nic nebránilo v plnění duhových úkolů, samozřejmě v angličtině. Každá skupinka svá řešení kreslila a psala na okvětní lístek, ze kterého na závěr vznikla nádherná, duhová a nikdy nevadnoucí kytka plná obrázků a anglických slovíček ze všech oblastí slovní zásob, které děti znají.

Den to byl opravdu nádherný! Všichni jsme si ho moc užili a věříme, že sport i angličtina se stanou našimi věrnými kamarády!

Skip to content