Aktivity

Pochodové cvičení na Bořík

Pondělní horký den  28. června sice lákal spíše do bazénu, ale vycházka třešňovou alejí do „čarovného lesa“ se nedala odmítnout. Třešní bylo pro všechny dost a dost, takže o voňavé osvěžení cestou nebyla nouze. Alej se hemžila modrásky a zeleňásky a než jsme se nadáli, byla  před námi senická skala, v ní lavičky přímo vybízely k usednutí a ke svačince. Nechybělo ani několik aktivitek, které procvičily naši pozornost, znalosti, zkušenost s ošetřením zraněných, přenášení zraněného, hra na noční přesuny – to když jsme si zavázali oči a plně důvěřovali svým vůdcům a mnoho jiného.

Čas je neúprosný a většinou tam, kde je nám hezky, to rychle utíká. Nezbývalo, než se s přírodou rozloučit a stejnou alejí se vydat zpět. Cesta z kopečka pěkně ubíhala, do kroku jsme si zpívali známé písničky. Odměnou nám byl i oběd ve školní jídelně. Došli jsme unavení, ale spokojení. Ukázali jsme, že jsme parta, že se na sebe můžeme spolehnout, a že nám bude třeba i po některých kamarádech o prázdninách smutno.  

Skip to content