Aktivity

Na návštěvě za papoušky

V úterý 24.9. jsme se s dětmi z přírodovědného kroužku a několika dalšími zájemci vydali do Loučan k chovateli exotického ptactva panu Živnému. Pan chovatel nás přivítal na své zahradě

a usazeni pod pergolou jsme v jednom z posledních dnů babího léta rádi poslouchali jeho vyprávění  o papoušcích celého světa, jejich nárocích, úskalích chovu, složité registraci, o radostech i strastech každodenní péče o tyto náročné ptáky. Poté jsme se již vydali obhlížet jednotlivé druhy ve voliérách a bylo se na co dívat. Pan Živný vše podpořil poutavým výkladem. Jeho malí i větší svěřenci nás postupně vzali na milost snad i díky piškotům, které jim občas nabídl do zobáčku. A my jsme tak mohli obdivovat jejich krásu. Pochopili jsme, kolik lásky a obětavosti je potřeba k tomuto tak náročnému koníčku.

Děkujeme mnohokrát za poutavé vyprávění a čas, který jste nám věnoval . Přejeme mnoho úspěchů v dalším chovu a budeme se těšit někdy na shledanou!

1   34  2

 

 

Skip to content