Aktivity

How are you, kangaroo? aneb Den jazyků na 1. stupni

Čtvrtek 26.9. děti z prvního stupně prožily velmi slavnostně. Společně oslavovaly Mezinárodní den jazyků. A protože se celý školní rok rozhodly prožít s přírodou, ani tento den nemohl být výjimkou. Spolu se svačinkou a psacími potřebami si děti přinesly spoustu krásných obrázků se zvířátky…

Na žádné oslavě nesmí chybět vzácný host, proto ani na té naší dnešní tomu nebylo jinak. Z daleké Anglie k nám přijela turistka Jessica, jejímiž největšími kamarády jsou zvířátka, hlavně klokani. O nich nás nejen naučila písničku, ale přivezla nám části velkého obrazu, z něhož jsme společnými silami poskládali klokánka. Toho jsme následně vyzdobili nejrůznějšími obrázky zvířátek.

My jsme Jessicu na oplátku naučili, jak se jednotlivá zvířátka řeknou česky a ukázali, jak umíme pracovat ve skupinách.

Vznikl krásný obrázkový anglický slovník zvířátek, kde můžete najít i popisky jednotlivých částí zvířecích těl.

Nám kromě vzpomínek zůstala v hlavě spousta nových slovíček. Alespoň některým….:)

 

Skip to content