Aktivity

Jak jsme letos oslavili Den dětí?

Naši starší žáci na 2. stupni dostali, stejně jako ti mladší, jeden z nejkrásnějších dárků ke Dni dětí. 1. června mohli poprvé vstoupit do všemi vysněné, ještě novotou vonící, sportovní haly. A aby si tento okamžik mohli pořádně vychutnat, vešli nejdříve do prostoru s šátky na očích. Starší spolužáci je bezpečně zavedli do středu hrací plochy… Ten, kdo mohl sledovat výraz tváře, když sundali šátky a rozhlédli se kolem, byl stejně nadšený jako oni. Okamžitě začali zkoumat celý obrovský prostor, který nám tak dlouho chyběl.

Po prohlídce haly jsme se pustili do objevování možností, které dětem k jejich rozvoji konečně hala nabízí. Každý z žáků obdržel list, na který mu vyučující na jednotlivých stanovištích zapisovali jeho výkon. Děti si poprvé vyzkoušely výmyk na kruzích, poprvé také měly možnost zkusit šplh na laně nebo na tyči… Na dalších stanovištích házely sedmimetrový hod do házenkářské branky, trefovaly basketbalový koš, přitahovaly se na hrazdě, na rychlost zdolávaly jak opičí dráhu, tak florbalový slalom a střelbu do florbalové branky.

Mezi tím, než vyučující vyhodnotili výsledky, dostali žáci k dispozici všechny sportovní pomůcky, které škola získala díky financím se sběru papíru a elektroodpadu. Všichni okamžitě využili jak spoustu nových basketbalových i házenkářských míčů, hráli badminton, skákali do výšky…

Nejlepšími sportovci tohoto slavnostního Dětského dne se stali Tomáš Grézl z 9. třídy, Ondra Růžička z 8. třídy, o třetí místo se podělila Verča Vybíhalová z 8. třídy a Míša Coufal ze 7. třídy.

Přejeme našim dětem, aby jim hala dobře sloužila, aby v ní mohli rozvíjet všechny jejich schopnosti a dovednosti a aby v nich probudila lásku ke sportu a pohybu.

DSC_0323 DSC_0397  DSC_0337  DSC_0351 DSC_0356 DSC_0360 DSC_0380 DSC_0385  DSC_0395   DSC_0338 DSC_0351   DSC_0380  DSC_0394

 

 

Skip to content