Aktivity

Flora Olomouc a botanická zahrada

V pátek 4.10. odpoledne jsme se již tradičně s dětmi z přírodovědného kroužku a se zájemci z druhého stupně vypravili na oblíbenou podzimní výstavu Flora Olomouc.

Vyrazili jsme v průběhu šesté vyučovací hodiny, abychom odpoledne náležitě využili. Prohlédli jsme si výstavu v hlavním pavilonu, kde bylo k vidění mnoho odrůd jablek a podzimní zeleniny. Ochutnali jsme chutné mrkvičky i vlastnoručně vylisovaný jablečný mošt, zdravé jogurty, nanuky a další dobroty. Podívali jsme se také na výstavku nejrůznějších druhů hub z naší přírody a vyzkoušeli si kvíz o ptácích naší přírody.

Poté jsme se již přesunuli do palmového skleníku s terárii a také jsme si vzpomněli na léto v kaktusovém a subtropickém skleníku. Nemohli jsme minout ani Botanickou zahradu UP a v její klidné a tiché atmosféře jsme si odpočinuli.Nakonec jsme se již vrhli do víru venkovní expozice plné stánků a nejrůznějšího zboží. Občerstveni a povzbuzeni novými dojmy jsme se pak zvesela vraceli domů.

 

4  3

2  5

Skip to content