Aktivity

Expedice ANILOCH aneb 4. den školy v přírodě

Ve čtvrtek 5.6.2014 se členové expedice ANILOCH sešli o trošku dříve než obvykle, protože vlak  jedoucí směr Cholina nečeká. Dveře muzea ořezávátek i Hanáckého muzea se pomaličku začaly otvírat všem 77 členům výpravy. 

Zvídavé dětské oči nevěděly, na které z 5400 ořezávátek ze sbírky paní Piroltové se mají dívat dřív. Některé hrálo, jiné zvonilo, další se točilo a všechna funkční a nabroušená.

Velice poučné a zajímavé byly pro všechny také informace z dějin našich předků v hanáckém duchu, které nám velmi poutavě vyprávěla paní Plachá v Hanáckém muzeu.

Oběma dámám děkujeme a těšíme se na další  návštěvu, třeba s rodiči, babičkou nebo dědečkem. Určitě stojí za to.

Dalším útočištěm bylo cholinské hřiště, kde jsme se snažili mluvit a zpívat po hanácke.

Tím ovšem dnešní expedice zdaleka nekončí. Od pěti hodin se budou zaznamenávat zážitky do deníků, hrát hry a zpívat u táboráku. Sladkou tečkou před spaním bude co jiného než čtená pohádka. Tentokrát ale ne od maminky, ale od starších kamarádů z 8. a 9. třídy.

Potom už jen dobrou noc a sladké sny, třeba o zítřejší  expedici s názvem ÁRUH, ÁRUH…….

Skip to content