Aktivity

Expedice ŘÍSOK aneb 3. den cestování za humny Senice

Je středa 4. 6. a nás čeká třetí den putování za humny Senice. Dnešní expedice prověřila nejenom znalosti získané v prvouce a přírodovědě, ale také tělesnou zdatnost, výdrž, překonávání překážek. Čekal na nás hanácký Mount Blank, tedy Velký Kosíř. V půl osmé ráno nastoupilo 100 žáků první až páté třídy do dvou autobusů, které je přiblížily pod onu pověstnou horu. Čekali na nás páni inženýři z Lesů ČR se svým odborným programem, během kterého jsme luštili, hledali, chodili poslepu, hráli přírodní hry…. Než jsme se nadáli, byli jsme u rozhledny na Velkém Kosíři. Tu statečně zdolali všichni.

Cesta do Čech pod Kosířem šla pěkně svižně. Voňavým zámeckým parkem, ve kterém nechyběla ani kněžna Eliška,  jsme došli k síni Josefa Mánesa, poté do muzea kočárů, kde nám pan Obr se zápalem sobě vlastním představil část sbírky kočárů, všechny pozval na JOSEFKOL, který se bude konat 19. až 20. července, kdo chtěl, nechal si ozdobit obličej či ruku malovanými obrázky, nakoupili jsme suvenýry a pohledy, nevynechali jsme ani hasičské muzeum.

Sluníčko, které dnešní den  vládlo, vystřídal v 15 hodin pořádný liják, který jsme přečkali v suchu pod střechou. Po dešti jsme se šli osvěžit nanuky do informačního centra. Cesta domů byla veselá, celou jsme ji prozpívali.

Sláva, nazdar výletu, nezmokli jsme, už jsme tu…. ,byla písničkou poslední a  v 17 hodin jsme se loučili u školy.

Ráno nás čeká hanácká obec Cholina a s ní expedice ANILOCH.

IMG_1060_postcard IMG_1081_postcard

Skip to content