Aktivity

Druháčci v restauraci U Andělů

Celý tento týden byl na malé škole provoněn zdravými svačinkami a ozdoben obrázky týkajícími se zdravého životního stylu. Pokud byste šli náhodou okolo, mohli jste slyšet básničky o zdraví či matematické součty gramů cukru a soli v potravinách a nápojích. Jeden den se dokonce ve čtvrté třídě otevřela i restaurace U andělů, do které byli pozváni žáčci druhé třídy…

Ti vcházeli se zdravým úsměvem a pozdravem. Po dramatické scénce o tom, jak se v restauraci má a nemá chovat, jak se má a nemá stolovat si vzácní hosté  mohli vše vyzkoušet v praxi. Čtvrťáci v roli servírek, číšníků, kuchařů a kuchařek hostům nabídli vynikající zdravé i méně zdravé dobroty a nápoje, které si zákazníci objednali. V naší restauraci nechyběli ani hosté z Anglie, s kterými děti mluvily anglicky. Zjistily například, z které země a města k nám přijeli, nebo jaká jídla a pití mají rádi a co si objednali  k obědu.

Všem hostům místo účtu byla vystavena veliká pochvala za bezchybné zvládnutí zkoušky a zaměstnancům restaurace na výplatní pásku naskočila veliká pochvala za vynikající zvládnutí svých rolí a přípravu dobrot.

Pochvala a velký dík patří samozřejmě také všem doma, kteří nám s přípravou menu pomáhali! Děkujeme!

 

Skip to content