Aktivity

Týden zdraví na malé škole

Všichni víme, že nejcennějším dárkem, který nám byl dán do vínku, je naše zdraví. Jemu na počest byl věnován celý tento týden, kdy děti na malé škole zdravě slavily jeho svátek.

V pondělí přišel pan učitel z druhého stupně a velmi poutavě si s dětmi připomněl a zopakoval, co je to zdravý životní styl a co všechno k němu patří. Při další návštěvě jsem společně zjišťovali a vážili, kolik gramů cukru obsahuje například dětmi tolik oblíbená coca- cola či kofola. Množství každodenně spotřebované soli vyvolalo také velký údiv.

Téměř všechny děti velice bedlivě naslouchaly a jejich teoretické znalosti si vysloužily nejednu pochvalu. Ta jim také právem náleží ( samozřejmě i maminkám a tatínkům) za zdravé svačinky plné vitamínů. Na závěr děti dostaly za úkol své zkušenosti a vědomosti zpracovat výtvarně nebo básnicky.

Bohužel se nám ne vždy tyto zdravé zásady daří dodržovat…

Držme si všechny palečky, aby náš zdravý životní styl přešel od teorie do praxe a stal se každodenní rutinou.

 

Skip to content