Aktivity

Den jazyků s pohádkou

Pojďte s námi za pohádkou, projdeme se pamětí….

Letś go…

S těmito slovy zabalenými do známé melodie se děti z malé školičky vydaly do senického čarovného lesa oslavit Mezinárodní den jazyků.

Prvním úkolem po zdolání dlouhé cesty se závěrečným stoupáním bylo na nástěnných tabulích zjistit, jaké pohádkové postavy se v lese ukrývají. Některé skupinky jich našly deset, jiné méně a některé dokonce i více.

Stejně dobře si děti poradily i s tím, jak se dané pohádkové postavy řeknou anglicky a do jaké pohádky patří. Dramatizace českých pohádek s anglickými vsuvkami pak byla odměnou pro všechny.

Obrázky čertů, čarodějnic, skřítků, krtečků a víl z přírodnin, které děti na závěr vytvořily, jsou ozdobou čarovného lesa a památka na děti ze senické školy, které ještě znají české pohádky a umí využít svůj jazyk k jejich prezentaci.

                                ……naše staré kamarády nehodíme do smetí….

Skip to content