Aktivity

Adaptační den šesté třídy

V pátek 21. září jsme se s dětmi ze šesté třídy vydali na exkurzi na Fort v Křelově. Do Olomouce jsme se ze Senice dostali pohodlně autobusem a dál nás čekala asi 3km dlouhá cesta přírodou (přes pole a louky). Na Fort v Křelově jsme dorazili zvesela a dobrá nálada, ke které jistě přispělo i nádherné slunečné počasí, nás neopustila celý den. Nejprve jsme si prohlédli křelovskou pevnost a dozvěděli se spoustu zajímavostí o její historii, poté jsme se jen za svitu loučí prošli podzemím, abychom pak vyšli na denní světlo na opačném konci pevnosti. Obohaceni o nevšední zážitek jsme pak královsky posvačili (maminky se činily, takže bříška byla brzy plná a děti spokojené) a za doprovodu kytary pana učitele Jahody jsme zapěli nejednu píseň. Iniciativu pak přebraly samy děti a volný čas využily po svém – jedna skupinka hrála házenou, za hlasitého povzbuzování ostatních, dívky si procvičovaly gymnastické cviky, aby se nakonec celá třída sešla u bojovky, kterou jim připravil jeden ze spolužáků – Morseova abeceda a tajné šifry, to bylo něco! Sladkou odměnu, slíbenou pro vítěze, si nakonec zasloužili všichni, protože cíl adaptačního dne – totiž seznámit se blíž, poznat nové kamarády a zažít s nimi něco pěkného, to zvládli všichni na jedničku. Všem dětem velká pochvala a už se těším na další výlet s Vámi!

DSC_0094_upr DSC_0097_upr DSC_0096_upr DSC_0115_upr DSC_0127_upr DSC_0134_upr DSC_0100_upr DSC_0139_1_upr DSC_0148_upr DSC_0150_upr

 

Skip to content