Aktivity,  Nezařazené

Den evropských jazyků na 2. stupni

V pátek 2.10.2020 na druhém stupni (od 5. do 9. třídy) probíhal projektový Evropský den jazyků na připomenutí důležitosti jazyků a různých kultur v Evropě. Tento rok si žáci 5.-8. ročníku připravili jazykové a kulturní aktivity pro naše deváťáky, kteří obcházeli po třídách stanoviště, na kterých plnili dané úkoly. Některé třídy se rozdělily a tak vytvořily 8 evropských států jako je Itálie, Španělsko, Polsko, Švýcarsko, Velká Británie, Německo, Francie a Norsko, v kterých na deváťáky čekalo vždy 6 stanovišť zaměřené na jazyk, kulturu, názvy a další nejrůznější aktivity. Žáci devátých ročníků převzali cestovní pasy a vydali se samostatně cestovat po třídách, kde si mohli vyzkoušet své vědomosti ze zeměpisu, všeobecné znalosti, jazykové dovednosti a nebo i speciální aktivity jako např. jak dlouho podrží ve vzduchu velkou německou sklenici od piva naplněnou vodou nebo si mohli zaběžkovat v Norsku 🙂

p.uč. Stejskalová

Skip to content